Mi kellene ahhoz, hogy egy utcán megtántorodó, s egy épületben megkapaszkodó emberről ne gondolja mindenki rögtön azt, hogy ittassága miatt veszítette el az egyensúlyát? Mi kellene ahhoz, hogy egy épületben vagy buszon a mozgássérült liftet használni akaró emberre ne nézzenek ferde szemmel? Mi kellene ahhoz, hogy a csökkent munkaképessége miatt a munkaerőpiacon pozitív diszkriminációban reménykedő krónikus betegre ne mint teherre, hanem mint esélyre méltó emberre tekintsenek a többiek?
Az alapítvány meggyőződése szerint a fenti kérdésekre a válasz: elsősorban ismeretterjesztés, mert a tévhiteknek és előítéleteknek a legtermékenyebb táptalaja a tájékozatlanság. Ebből az apropóból hozta létre az alapítvány ezt a blogot is, hogy még jobban megismerjék az emberek a betegség eme fajtáját, és ha látnak egy embert aki összeesik az utcán, akkor ne forduljanak el, gondolván, hogy részeg, hanem menjenek oda segíteni neki.
Az alapítványt 1999-ben három SM-es beteg hozta létre 150 000 Ft alaptőkével (50-50-50 eFt) azzal a szándékkal, hogy az országban élő SM-es betegek érdekeit képviselje, egészségügyi és szociális helyzetükön javítani, segíteni tudjon.